Утчасько

воскресенье, 23 февраля 2014 г.

Тросаз учыръёсы.

Пуктӥзы ТРК "Столицае" кылписпу. Малпан кылдӥз - улонэ пыӵаз. !Кема ик дыр ӧз ортчы. Малы меда тау уг шуо лэсьтэм уж понна. Умой ук, табере удмурт кылписпу вань. Но со писпуэз "мерттэмзы" бере, та ужрад сярысь ожыт ӟеч кыл кылӥ ай. 

Тани, кылсярысь:

  1. " Увидев #кылписпу на фотках, недоархитектор-недомузыкант Анатоль Галиханов подверг его конструктивной критике: - если по дизайну. очень уж громоздкая несоразмерная ножка по отношению ко всей композиции вышла. потом она черная, жесско не гармонирует. ну никак. оранжевые листики по цвету слишком пастельных тонов, можно было ярче - на контрасте сыграть по отношению к кроне. и их, как и в проекте амареевском, нужно в растяжку пустить - от яркому к бледному. ну вопщем это то что я навскидку заметил. еще раз повторюсь, это все перфекционизм мой) " (Юмшан57 огинысь)
  2. Писпу буёлогес луысал ке, тунсыкогес но луысал, дыр. А так со мозмытгес ожытак. Ну, конечно, со мынам малпанэ. Мукетъёсызлы, может быть, кельшиз... (Удмурточкалэн малпанэз)
Мынам вераме уг поты, со писпу идеальной но солэсь урод палъёссэ шараяны уг яра шуыса. Мынам верам потэ, нырысь тау шуыны кулэ, дыр, шуыса. Собере ини шиосты лэзьяны. Кин ке но тыршиз ук, со писпуэ кужымзэ но мылкыдзэ понӥз. Тау, сыӵе писпу кылдӥз шуыса. Нош ӧз кылдысалыз ке? Соку нош ик мукет "-" кылъёс луысалзы. 

Мукет идеяос ласянь но таӵе ик суред луэ, тросаз учыръёсы. 

Тау! шуыны эн вунэтылэ, ӝӧк сьӧрысь но султыку "тау" шуоно, ӵукна султыку но, умой ивор кылыку но, котьку но котькинлы. 

Тау.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Малпасько...